Hurtownia farb online. Sklep z farbami. Katalog produktów :
Impregnat do drewna, tikkurila, kolory, farby beckers, do mebli, ceny farb, lakiery, fasadowe, farba przeciwgrzybicza, farba kredowa, tablicowa tikkurila, ftalowa, do sufitu, farby, ncs, kolory, kolorów farb do ścian, farba beckers, farby z mieszalnika.
Polecamy: farby ścienne, lakiery do drewna, lakiery na metal i emalie ogólnego stosowania
Beckers paleta kolorów, otex, impregnat do drewna z woskiem, tikkurila everal aqua, parketti ässä, decor retro, farba antyrefleksyjna, everal aqua, farba ceramiczna, tikkurila optiva ceramic farby z mieszalnika, anza narzędzia malarskie, pędzle.
TIKKURILA OPTIVA SEMI MATT [20] PÓŁMAT 2,7
TIKKURILA OPTIVA SEMI MATT [20] PÓŁMAT 2,7
99,90 zł
opakowanie 2,7l
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Sklep z farbami.
Twój Sklep z farbami | Panel
Ekran do projektora sufitowy.
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Szablony malarskie Tikkurila - naklejki dekoracyjne do zdobienia ścian. 
Produkty wysokiej jakości. Sprawdź ceny!

Użycie szablonów malarskich pozwala na prosty sposób nadaniu wnętrzu indywidualności. Inspirujący wzór wykonany za pomocą szablonu pozwala wykonać w nieskomplikowany sposób taki efekt, który może być oszałamiający. 
Malowane odręcznie przez artystów malarzy lub dekoratorów wnętrz. Szablony stworzono jako pomoc dla osób, które chcą mieć nietypowo ozdobione ściany.
 
Wzory za pomocą szablonów wykonujemy na wcześniej pomalowanej powierzchni ścian.
 • Szablon przyklejamy do wyschniętej powierzchni zgodnie z jego przeznaczeniem i w zależności od rodzaju szablonu.
 • Powierzchnia ściany powinna być gładka, umożliwi to dokładne przyklejenie szablonu i nie spowoduje to tworzenia się pod szablonem podcieków.

Farbę lub bejce dekoracyjną możemy nakładać za pomocą wałka, gąbki, pędzla w zależności od oczekiwanego efektu i rodzaju szablonu. Należy pamiętać aby szablon odkleić od ściany bezpośrednio po malowaniu.

W prezencie: Poradnik dekoracyjnego zdobienia ścian. Plik Drukuj w formacie PDFpdf.

Wyjątkowe szablony
Zbór szablonów Tikkurila zawiera duże, przyciągające uwagę wzory, które można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Można nimi pokryć całe powierzchnie ścian i stworzyć wrażenie tapety, lub też wyróżnić konkretne miejsce w pokoju. 

Zbiór szablonów zawiera różne rodzaje wzorów, z których można korzystać osobno, lub łącznie. Wybierając kombinację kolorów oraz/lub połysków do wykonania dekoracji, w łatwy sposób możesz stworzyć niepowtarzalny efekt.

Ozdabianie powierzchni przy pomocy szablonów jest szybkie i łatwe. W zestawie do malowania znajdują się szczegółowe instrukcje wykonania prac. 

Bella

Individual stencilling - Bella

W pokoju dziecięcym możesz zastosować na przykład szablon Bella, gdyż dzieci lubią wyraźne wzory i kolory.

 

Do pomalowania ściany użyto farb do malowania wnętrz Joker, o kolorach G478 (podkład) i N314 (kwiaty).

 

Żywe wzory można także uzyskać malując ścianę farbą matowąFeelings Interior Paint i dodając wzory Bella wykonane lakierem z połyskiem Kiva Furniture Lacquer.


 

 

 

Oasis

Individual stencilling - Oasis

Oasis to regularnie powtarzające się wzory, które można wykorzystać zarówno pojedynczo, jak i do wykonania pionowych, lub poziomych linii o różnych szerokościach.

 

Układając odpowiednio szablon można także uzyskać efekt imitujący tapetę.

 

Na zdjęciu pokazano klasyczną alkowę, w której ścianę ożywiono kombinacją farby matowej Feelings Interior Paint (X497) oraz lakieru z połyskiem Kiva Furniture Lacquer.

 

Viola and Eden

Individual stencilling -Viola and Eden

 

Można też łączyć ze sobą wzory Viola i Eden.

 

Rozmieść na ścianie wzory asymetrycznie, a nadasz pokojowi atmosferę letniego ogrodu.

 

Na tej ścianie wzór Viola wykonano farbą Taika Pearl Paint w kolorze złotym, natomiast wzór Eden farbą Feelings Interior Paint X484 (podkład F497).

 

Flora

Individual stencilling - Flora

Ten zestaw szablonów zawiera trzy różne kwiaty łąkowe. Te małe, symetryczne wzory możesz stosować łącznie, lub osobno, można je także łączyć z innymi szablonami z kolekcji Tikkurila.

 

Na zdjęciu pokazano stół ozdobiony kwiatami łąkowymi. Kwieciste szablony Flora można wykorzystać do wykonania paska obramowującego na podłodze, można też przy ich pomocy nimi wykonać delikatne tepowanie w różnych miejscach ścian pokoju dziennego lub przedpokoju.

 

Fenix and Corona

Individual stencilling - Fenix and Corona Fenix

Jeżeli chcesz wprowadzić nieco tropikalnego ciepła do swojego domu, do wykonania wzoru wybierz szablon Fenix.

 

Już sam kształt egzotycznego ptaka robi wrażenie, ale możesz go jeszcze połączyć z innymi wzorami i stworzyć tematy niczym z dżungli, które nadadzą pomieszczeniu atmosferę tajemniczości lasu deszczowego.

Wyszukany, a przy tym delikatny wzór Corona zwieńcza prace malarskie w pomieszczeniu. 

 

Szablon ten składa się z trzech identycznych wzorów. Możesz użyć go pojedynczo, w parach lub po trzy w grupie. 

 

Malując wzory farbą Taika Pearl Paints możesz uzyskać wrażenie luksusu. Lącząc szablony Corona i Fenix nadaj ścianie imponujący wygląd.

 

Link

Individual stencilling - Link

Link nadaje wnętrzu nowoczesny wygląd.

 

Z szablonów możesz korzystać na różne sposoby, stosując jednakową wielkość wzoru, lub łącząc ze sobą szablony we wszystkich trzech wielkościach. 

 

Wyraźny kontrast kolorów przyciąga wzrok, natomiast zestawienie ze sobą farb o różnym poziomie połysku pozwala uzyskać bardziej powściągliwy rezultat. 

 

Na zdjęciu pokazano sposób ozdobienia pokoju młodego, energicznego człowieka.

 

Marie Dreiman

Individual stencilling - Marie Dreiman

Tą kolekcję szablonów stworzyła Marie Dreiman, projektant i architekt wnętrz.


Posiada ona rozległą wiedzę na temat stosowania kolorów – projektuje zestawy kolorystyczne do malowania fasad, dobiera kolory dla kolekcji płytek ceramicznych Höganäs, jest również odpowiedzialna za zestawianie kolorów i materiałów w trakcie realizacji prac przy głównych projektach.

 

Zainteresowanie wykorzystywaniem różnorodnych wzorów wyraźnie odzwierciedlają jej prace malarskie oraz drukowane tkaniny.

 


 

Duże wzory

Wraca dekorowanie!

 • winorośle
 • róże
 • barokowe ornamenty
 • wzory geometryczne
 • tapety z krajobrazami

im bardziej spersonalizowane wnętrze, tym lepiej. Rynek tapet dostarcza najróżniejszych możliwości, jednak malowanie - z praktycznie nieograniczonymi możliwościami tworzenia barw - jest jedynym sposobem wyczarowywania prawdziwie niepowtarzalnych wzorów. Malowanie umożliwia wypróbowywanie nawet najbardziej szalonych wizji, a ewentualne przemalowanie nie jest zbyt skomplikowaną sprawą! 


Large patterns

Duże liście zacieniają nieco korytarz. Ten wzór, o czystej wyraźnej linii, został zamaskowany taśmą i pomalowany wałkiem. Wzór oraz koncepcję kolorystyczną wnętrza zaprojektowała Sonja Ikonen.

Jednym z najbardziej widocznych trendów jest sama natura

Tryb życia, pełen zajęć i pośpiechu, wymaga znalezienia sposobów na wyciszenie się i zrelaksowanie. Szmer liści w lesie, unoszący się w powietrzu zapach żyznej gleby lub kwiaty w ogrodzie szybko odciągają nasze myśli od stresów codziennego życia. Prawdziwe rośliny wnoszą życie do pomieszczeń, w których się przebywa i wypoczywa, ale namalowane motywy roślinne również mogą nadać wnętrzom odświeżającą atmosferę. 

Nadaj wrażenie ciągłości przestrzennej (w przypadku ścian wrażenie głębi i przezroczystości). 

Wzory organiczne "burzą" geometryczny kształt ścian. Wtedy, gdy są malowane w narożach, a wzór przechodzi na sufit - może złagodzić ogólne wrażenie przestrzenności. 

Large patterns
Motywy dużych roślin ożywiają ścianę i "łamią" długi korytarz. Wzór zaprojektowała Sonja Ikonen.

Koncepcja "oddychających ścian" nabiera nowego znaczenia.

Subtelne, a mimo to wywierające bardzo duże wrażenie, wzory namalowane na ścianie można uzyskać przez dobór odpowiednich barw. Malowanie można wykonać w jednym lub dwóch odcieniach tak, żeby np. kontury rośliny naniesione na ścianę sprawiały wrażenie cienia. Efekt cienia podstawowego można bardziej wzmocnić, przez zastosowanie ciemniejszego i bardziej wyrazistego barwy koloru podstawowego. Odwrócenie tonów daje niezwykły efekt, sprawiający wrażenie negatywu fotograficznego. Prawdziwie niepowtarzalny wzór można wykonać używając jako szablonu pt. motywu orchidei namalowanego na stole. Dzięki temu ściana będzie mogła „opowiedzieć” swoją własną historię! 

Powiększone wzory, zaczerpnięte z tkanin używanych w dekoracji wnętrz albo fotografii liści, również doskonale nadają się do tego celu.

Powiększanie wzoru

Fachowiec, może od ręki powiększyć wzór i namalować go od razu na ścianie. Jednak na ogół łatwiej jest to wykonać najpierw szkic. Wykonujemy go, np. ołówkiem.

Najłatwiejszą metodą powiększenia wzoru jest użycie rzutnika do przezroczy.


Large patterns
Matt Joker doskonale nadaje się do malowania wzorów. Krawędzie wzoru zostały namalowane pędzelkiem, a środek wzoru wypełniony małym wałkiem. Ściany pomalowane jasnoszarym kolorem dają niepowtarzalny efekt przypominający cień. Wzór zostały powiększony rzutnikiem do przeźroczy.

Tradycyjny sposób powiększenia wzoru z zastosowaniem siatki również jest odpowiedni do tego celu. Praca z siatką ułatwia zachowanie skali obrazu, ale wymaga też pewnych umiejętności: 

 • Wzór obrazu do rzutnika albo wzór siatkowy najpierw trzeba przekształcić do postaci dwuwymiarowej.
 • Jeżeli nie ma obrazu, który może posłużyć za wzór, można sfotografować odpowiednie miejsce aparatem cyfrowym i odbić na kliszy plastikowej albo arkuszu papieru. 
 • Obraz należy wyświetlić na ścianie ustawiając rzutnik do przezroczy w odpowiedniej odległości.
 • Kontury wzoru zaznacza się np. ołówkiem po czym maluje farbą.
 • Następnie wnętrza konturów są wypełniane pędzlem albo małym wałkiem. Podczas kreślenia ołówkiem należy uważać żeby nie przyciskać ołówka zbyt mocno.
 • Przy malowaniu krawędzi należy rozprowadzać farbę na liniach konturów, całkowicie zamalowując niepotrzebne linie namalowane ołówkiem.
 • W przypadku metody siatkowej, najpierw nakłada się siatkę na obraz, który ma być odwzorowany. Siatki powiększa się na ścianie, a każdą z nich maluje się tak, żeby dokładnie odwzorowywała swój pierwowzór (swoją widoczną część obrazu).
 • Praca z siatką ułatwia zachowanie skali obrazu, ale wymaga też pewnych umiejętności.
 • Siatkę można lekko nakreślić na ścianie ołówkiem albo kredą.
 • Po zakończeniu malowania linie siatki należy usunąć.

Tagi: farba do metalu na rdzę farba antykorozyjna na rdzę farby podkładowe do metalu farba chlorokauczukowa do metalu farba na rdzę farba chlorokauczukowa do betonu farba podkładowa do metalu farba tikkurila biała kolory farb beckers farba biała jedynka farby do malowania ścian beckers chlorokauczuk do metalu farba beckers 5l cena farba beckers designer farby beckers kolory farba hameraid na rdze cena farba epoksydowa do metalu farba beckers 5l farby do ścian beckers farby epoksydowe do metalu farby becker paleta kolorów beckers cena 5l farba hammerite kolory anti reflex tikkurila jedynka farba do drewna chlorokauczuk do betonu cena farba na ocynk farby ścienne beckers farby epoksydowe do metalu cena farby poliuretanowe ceny farba do ocynku kolory farb do ścian beckers beckers farby kolory kolory beckers designer farba podkładowa cena farba epoksydowa do metalu cena farba do metalu i drewna farba antykorozyjna podkładowa farba do metalu spray farba emulsyjna jedynka farby epoksydowe do betonu beckers wzornik kolorów farba hameraid cena paleta kolorów farb beckers farby do ścian beckers paleta kolorów farba do metalu w sprayu beckers paleta kolorów gotowych farba spray do metalu farba podkładowa antykorozyjna farba jedynka cena farba bezpośrednio na rdzę farba hammerite 2 5l cena farby beckers paleta kolorów jedynka farby cena beckers farba lateksowa farba lateksowo akrylowa farba podkładowa do metalu cena farby epoksydowe cena tikkurila anti reflex farba na korozje farba alkidowa do drewna hameraid na rdze cena tikkurila otex cena jaka farba na rdzę farbą poliuretanową farba chlorokauczukowa do metalu cena farba chlorokauczukowa farba gruntująca tikkurila beckers 5l cena makortix farba na metal ocynk otex adhesion primer farba lateksowa beckers biała farba emulsyjna farba epoksydowa cena farba hammerite opinie wydajność farby beckers farba chemoutwardzalna do metalu kolory farb beckersa farba do rdzy hammerite na rdze farba akrylowo lateksowa farba do grzejników farba na rdze do metalu beckers designer kolory farby lateksowe beckers kolory farba do metalu hammerite kolory ścian beckers farba prosto na rdzę paleta farb beckers farba epoksydowa do betonu farby do betonu epoksydowe farba emulsyjna biała farby beckers paleta emalia alkidowa do drewna wzornik farb beckers farba optiva beckers farby paleta kolorów tania farba do ścian chlorokauczuk na beton gotowe kolory beckers hammerite farba farba satynowa tikkurila farby poliuretanowe sklep farby beckers wydajność colours farby do ścian farba alkidowa jedynka farba w sprayu do metalu optiva farba beckers kolory farb farba do grzejnikow wzornik kolorów beckers tikkurila optiva 5 farba hammerite farby beckers kolory paleta katalog farb beckers designer farby farba epoksydowa do stali farba hammerite cena hameraid na rdze beckers kolory gotowe paleta barw beckers farby do łodzi farby epoksydowe do stali dobra farba na rdzę farba lateksowa kolory farba epoksydowa podkładowa do metalu jedynka fasadowa cena jedynka emalia alkidowa beckers paleta kolorów tikkurila biała lateksowa dobra farba do metalu farba alkidowa do metalu emalia do grzejników optiva primer beckers farby paleta emalia do metalu farba lateksowa matowa farba antykorozyjna hammerite powłoka epoksydowa na beton hammerite farba cena paleta kolorów beckers designer farba na rdzę do samochodu lakier poliuretanowy do metalu farba kauczukowa do betonu cena paleta kolorow beckers chlorokauczuk do betonu lakier epoksydowy do metalu farba poliuretanowa cena paleta kolorów beckers kolory beckers paleta farba beckers 2 5l cena farba na rdzę samochodową farba podkładowa na rdzę do samochodu epoksydowa farba do betonu beckers paleta kolorow farba chlorokauczukowa cena farba makor tix beckers paleta barw beckers designer cena tikkurila sklep internetowy tikkurila symphony tikkurila obi tikkurila kraków tikkurila bydgoszcz beckers tikkurila gdańsk farby tikkurila paleta barw,Szablony malarskie

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl