Polecamy: farby ścienne, lakiery do drewna, lakiery na metal i emalie ogólnego stosowania
Beckers paleta kolorów, otex, impregnat do drewna z woskiem, tikkurila everal aqua, parketti ässä, decor retro, farba antyrefleksyjna, everal aqua, farba ceramiczna, tikkurila optiva ceramic farby z mieszalnika, anza narzędzia malarskie, pędzle.
TIKKURILA EVERAL AQUA SEMI MATT [40] EMALIA 0,9l
TIKKURILA EVERAL AQUA SEMI MATT [40] EMALIA 0,9l
59,00 zł
pojemnik 0,9l
OPTIVA MATT [5] FARBY TIKKURILA. FARBA BIAŁA MAT 9l
OPTIVA MATT [5] FARBY TIKKURILA. FARBA BIAŁA MAT 9l
275,00 zł 265,00 zł
wiaderko 9l
Specjaliści polecają!
Wyjątkowej jakości produkty polecane przez specjalistów! Produkty, o właściwościach dekoracyjnych. Farba lateksowa. Lakiery, impregnaty do drewna, farby online, narzędzia do malowania ścian i sufitów. Kolory farby do ścian zmywalne. Sklep internetowy.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Sklep z farbami.
Twój Sklep z farbami | Panel
Ekran do projektora sufitowy.
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Hurtownia farb online. Sklep z farbami. Katalog produktów :
Impregnat do drewna, tikkurila, kolory, farby beckers, do mebli, ceny farb, lakiery, fasadowe, farba przeciwgrzybicza, farba kredowa, tablicowa tikkurila, ftalowa, do sufitu, farby, ncs, kolory, kolorów farb do ścian, farba beckers, farby z mieszalnika.
Tikkurila, Beckers, Jedynka, Rust-Oleum Farby lateksowe, dekoracyjne, akrylowe, ceramiczne, lakiery, impregnaty do ochrony powierzchni drewnianych, ścian i sufitów. Wewnętrzne i zewnętrzne. Sklep farby-online.pl Bogata Paleta Rozwiązań.
Wysokiej jakości produkty Tikkurila, Beckers, o właściwościach dekoracyjnych. Farba lateksowa. Jedynka. Lakiery, impregnaty do drewna, farby, narzędzia Anza do malowania ścian i sufitów. Kolory farby do ścian zmywalne. Sklep internetowy.
OPTIVA MATT [5] FARBY TIKKURILA. FARBA BIAŁA MAT 9l
OPTIVA MATT [5] FARBY TIKKURILA. FARBA BIAŁA MAT 9l
275,00 zł 265,00 zł
wiaderko 9l
FARBA TIKKURILA BETOLUX DO MALOWANIA PODŁÓG 9l
FARBA TIKKURILA BETOLUX DO MALOWANIA PODŁÓG 9l
598,00 zł 515,00 zł
wiaderko 9l

TIKKURILA VALTTI WOOD OIL 9l | BAZA EC

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 284,00 zł 284.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość wiaderko 9l
dodaj do przechowalni
Ocena: 3
Producent: Tikkurila
Kod produktu: 25700700160

Opis

TIKKURILA VALTTI WOOD OIL 9L

Tradycyjny olej do drewna, który zabezpieczy drewno przed wilgocią i zabrudzeniami. Posiada właściwość, która ograniczania pęknięć powierzchni. Można stosować do natłuszczania powierzchni drewnianych na zewnątrz, również drewna twardego (z drzew liściastych), drewna impregnowanego i po obróbce cieplnej, oraz drewna surowego.

Bezbarwny olej do drewna Tikkurila valtti wood oil można barwić na kolory z karty:

  • Tikkurila Semi-Transparent Wood Finishes
  • Tikkurila Deco Grey.

Polecany jest jako preparat w zabezpieczaniu:

  • drewnianych mebli ogrodowych,
  • olej do tarasów drewnianych,
  • mola i pomosty,
  • schody,
  • płoty,
  • balustrady.

Olej do tarasów drewnianych Tikkurila

Olej do powierzchni drewnianych na zewnątrz

Wydajność Tikkurila valtti wood oil:
  • 5-7 m2/l - stare, zużyte i zniszczone powierzchnie drewniane
  • 7-15 m2/l - nowe i w dobrym stanie powierzchnie drewniane. 

Olej do drewna, skutecznie chroni ten naturalny surowiec, przed wieloma czynnikami. Olej Valtti Wood głębiej wnika w drewno, polecany jest na intensywną eksploatację. Olej jest produktem, który nie wymaga rozcieńczania, jest gotowy do użycia, wystarczy go wymieszać przed malowaniem.

Przygotowanie. Warunki nakładania

Powierzchnia drewna do olejowania musi być sucha. Drewno powinno zawierać mniej niż 20% wilgotności.  Wilgotne drewno nie wchłania oleju, a proces schnięcia jest spowolniony. Drewno impregnowane metodami przemysłowymi jest często wilgotne i dlatego zaleca się jego olejowanie, po 6 miesiącach właściwego suszenia od impregnacji. W trakcie olejowania i schnięcia, temperatura powietrza, malowanej powierzchni i produktu musi być powyżej +5°C, a wilgotność względna powietrza poniżej 80%. Powierzchnię drewna należy oczyścić z brudu i kurzu. Pleśń zmyć za pomocą odpowiedniego środka zgodnie z instrukcją stosowania. Olej jest produktem, który nie wymaga rozcieńczania, jest gotowy do użycia, wystarczy go wymieszać przed malowaniem.

Powierzchnie wcześniej nie olejowane:
Usunąć luźny materiał z powierzchni za pomocą skrobaczki i/lub szczotki drucianej. Oczyścić i umyć w razie potrzeby z użyciem odpowiedniego środka zgodnie z instrukcją stosowania. Jeśli przezroczysty film pozostaje na powierzchni należy go usunąć przed olejowaniem.

Renowacja starych powłok malarskich:
W przypadku renowacji starych powłok malarskich należy wykonać wymalowanie próbne. Uzyskanie pozytywnego wyniku decyduje o ostatecznym zastosowaniu produktu.

Sposób użycia. Nakładanie.

Przed użyciem należy dokładnie wymieszać olej. Okresowo powtarzać mieszanie podczas aplikacji. Olej rozprowadzać równomiernie za pomocą pędzla lub gąbki, tak aby cały został wchłonięty przez drewno. Ewentualny nadmiar oleju należy niezwłocznie usunąć. Zazwyczaj jedna warstwa oleju jest wystarczająca, jednak w przypadku porowatego typu drewna, może okazać się, konieczne nałożenie drugiej warstwy oleju. Zazwyczaj po kilku godzinach można nakładać drugą warstwę, jeżeli olej zostanie wchłonięty i powierzchnia drewna jest sucha. W celu uniknięcia przegrubienia (przeolejowania) pociągnięcia pędzla wykonaj na całej długości płyty, pokrywając całą powierzchnię równomiernie. Nasączanie olejem powoduje przyciemnienie naturalnego koloru drewna.

Malowanie renowacyjne, powinno być przeprowadzane, gdy jest to konieczne np. gdy, poprzednie warstwy oleju zostały wypłukane. Powierzchnie narażone na ciągłe działanie warunków atmosferycznych należy zabezpieczać corocznie. Pogorszenie się stanu malowanej powierzchni lub wymalowania może być spowodowane poprzez reakcję elektrochemiczną wywołaną obecnością metali w wymalowanym elemencie. Efektem takiego zjawiska jest pojawienie się ciemnych zmian na drewnie.

Czyszczenie narzędzi Tikkurila Everal Thinner 1050.

Instukcje konserwacji olejowanych powierzchni drewnianych

Po nałożeniu oleju powierzchnia powinna być użytkowana ostrożnie przez tydzień, do momentu osiągnięcia ostatecznej twardości i trwałości. Po 2 dniach powierzchnia może być delikatnie czyszczona z użyciem miękkiej szczotki lub w razie potrzeby mopa. Brudne powierzchnie mogą być myte odpowiednim środkiem zgodnie instrukcją stosowania, następnie spłukane wodą i pozostawione do wyschnięcia.

Przygotowanie podłoża:

Twarde drewno należy suszyć przez 6 miesięcy. Oczyścić powierzchnię drewna z brudu i kurzu. Uprzednio malowane powierzchnie zmyć preparatem do usuwania pleśni. Zabezpieczana powierzchnia powinna być sucha, ponieważ wilgotne drewno nie chłonie oleju i opóźnia jego schnięcie. W przypadku renowacji starych powłok malarskich należy wykonać wymalowanie próbne. Uzyskanie pozytywnego wyniku decyduje o ostatecznym zastosowaniu produktu.

Malowanie:

Dokładnie wymieszać olej przed użyciem oraz okresowo powtarzać mieszanie podczas aplikacji. Nakładać 1 lub 2 warstwy za pomocą pędzla lub gąbki. Rozprowadzać równomiernie, unikając powtórnych pociągnięć pędzla w tym samym miejscu. Druga warstwa oleju może być nakładana po wyschnięciu pierwszej. Wytrzeć nadmiar nie wchłoniętego oleju. Natłuszczanie powoduje przyciemnienie koloru drewna, szczególnie gdy jego podstawowa barwa jest szara lub drewno jest spatynowane. Dla uzyskania intensywniejszej barwy lub lepszej ochrony przed promieniami UV zaleca się nałożenie 2 warstw barwionego oleju.

Instrukcja użytkowania:

Po nałożeniu olej do drewna powierzchnia powinna być użytkowana ostrożnie przez około tydzień, do momentu osiągnięcia ostatecznej trwałości olejowanego drewna. Po 2 dniach powierzchnia drewna  może być delikatnie czyszczona z użyciem miękkiej szczotki, szmatki lub mopa.

Podana cena dotyczy bezbarwnego oleju Valtti Wood Oil w opakowaniu 9 litrów.

Tikkurila olej do drewna kolory

Bezbarwny Valtti Wood Oil może być barwiony na kolory. Paleta dostępnych kolorów z mieszalnika według karty Tikkurila Semi -Transparent Wood Finishes 30 kolorów, z których można korzystać barwiąc półprzezroczyste produkty do powierzchni drewnianych i Tikkurila Deco Grey 72 kolory w tonacjach szarości.

UWAGA! Kolory widoczne na ekranie monitora zostały wygenerowane elektronicznie. Mogą one różnić się od rzeczywistych kolorów wymalowań, jako że na odbiór koloru mają wpływ takie czynniki jak wykończenie i połysk materiału czy oświetlenie. Przed zakupem i użyciem danej farby prosimy zawsze sprawdzać wybrany kolor w karcie kolorów Tikkurila lub na próbkach kolorów.

Dostępne pojemności: 0,9 i 2,7 litra

Olej do powierzchni drewnianych na zewnątrz

Tagi: olej do drewna tikkurilam, tikkurila valtti wood oil cena, tikkurila valtti wood oil opinie, olej do drewna, tikkurila opinie, tikkurila olej do tarasów, tikkurila olej do drewna kolory, olej tikkurila opinie, tikkurila olej do drewna kolory, tikkurila olej do drewna opinie, tikkurila wood oil, olej tikkurila opinie, olej do drewna tikkurila cena, tikkurila valtti wood oil, valtti, valtti wood oil, olej do drewna tikkurila, tikkurila olej do drewna, wood oil, olej do tarasów tikkurila, olej tikkurila, tikkurila olej do tarasów, tikkurila valtti wood oil 9l, tikkurila valtti wood oil akva, tikkurila valtti wood oil cena, olej do drewna tikkurila opinie, tikkurila olej do drewna cena, tikkurila valtti cena, tikkurila olej do drewna kolory, tikkurila oleje do drewna, tikkurila valtti wood oil opinie, tikkurila impregnat, tikkurila valtti, tikkurila do drewna kolory, olej do powierzchni drewnianych na zewnątrz

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

16 września 2015

Bardzo dobry impregnat. Zakup bez problemów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl