Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twój Sklep z farbami | Panel
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Internetowy sklep z farbami. Bogata Paleta Rozwiązań. Farby lateksowe, lakiery, impregnaty, farby dekoracyjne Tikkurila, Beckers, Jedynka, Rust-Oleum. Farby akrylowy, lateksowe do ścian i sufitów.
Sklep internetowy z farbami. Trwałe i wydajne produkty o właściwościach dekoracyjnych. Tikkurila. Farba lateksowa Beckers. Jedynka. Lakiery, impregnaty do drewna, farby specjalne, narzędzia do malowania ścian i sufitów. Pędzle Anza w atrakcyjnych cenach!
Beckers Biała Farba Designer White Farba Lateksowa 10l
Beckers Biała Farba Designer White Farba Lateksowa 10l
125,00 zł 118,00 zł
opakowanie 10l
OPTIVA MATT [5] FARBY TIKKURILA. FARBA BIAŁA MAT 9l
OPTIVA MATT [5] FARBY TIKKURILA. FARBA BIAŁA MAT 9l
275,00 zł 265,00 zł
wiaderko 9l
TIKKURILA EVERAL AQUA SEMI MATT [40] EMALIA 0,9l
TIKKURILA EVERAL AQUA SEMI MATT [40] EMALIA 0,9l
59,00 zł 52,00 zł
pojemnik 0,9l
TIKKURILA OPTIVA SEMI MATT [20] PÓŁMAT 2,7
TIKKURILA OPTIVA SEMI MATT [20] PÓŁMAT 2,7
99,90 zł 98,90 zł
opakowanie 2,7l

Farba do mebli - MALOWANIE MEBLI TIKKURILA EVERAL AQUA SEMI MATT [40] EMALIA 0,9l (1)

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 59,00 zł 59.00
quantity pojemnik 0,9l
dodaj do przechowalni
Ocena: 4
Producent: Tikkurila
Kod produktu: C143905101_20160806091215

Opis

 

Farba do mebli - MALOWANIE MEBLI

TIKKURILA EVERAL AQUA SEMI MATT [40] EMALIA  0.9l

Biała farba z możliwością dobarwienia na ponad 13000 kolorów.  

Wodorozcieńczalne farby do drewna Tikkurila Everal Aqua są bezpieczne dla zdrowia i środowiska.

Możesz bez obaw pomalować nimi elementy wyposażenia pokoju dziecięcego!

Półmatowa emalia akrylowa [40] do malowania powierzchni drewnianych, płyt wiórowych i uprzednio zagruntowanych podłoży metalowych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Emalia może być również stosowana do malowania lamperii na tynkach wewnętrznych, jak również do renowacyjnego malowania podłoży pokrytych wcześniej farbami alkidowymi.

Malowanie mebli, drzwi, futryn, okien, mebli ogrodowych, lamperii wewnątrz pomieszczeń, kaloryferów itp.

MALOWANIE MEBLI.

Malowanie mebli

Jak pomalować meble?

Możesz podarować swoim meblom nowe życie – wystarczy trochę farby! Malowanie mebli nie jest trudne, dzięki naszym wskazówkom, dowiesz się, jak w prosty sposób odnowić elementy drewniane w Twoim domu.

Malowanie mebli farbami Tikkurila - Bogata paleta rozwiązań.

Jeżeli w domu są meble, które już się znudziły, są za ciemne lub nadszarpnięte zębem czasu. Nie musicie się ich od razu pozbywać. Mamy sposób na malowanie mebli, dzięki któremu nabierają zupełnie innego wyglądu i nadają wnętrzu unikalny klimat. Na dodatek nikt nie będzie miał takich samych!

Do tej meblowej metamorfozy będzie potrzebna farba, przybory malarskie, papier ścierny i trochę wolnego czasu.

Macie wątpliwości czy sobie poradzicie? Głowa do góry, metamorfoza i malowanie mebli nie jest trudne.

Wam też na pewno się uda! 

Zacznijcie od wyboru odpowiedniej farby – my rekomendujemy zastosowanie farby do malowania mebli Tikkurila Everal Aqua. Emalii z linii Tikkurila EveralW zależności od oczekiwanego stopnia połysku, możecie sięgnąć po:

  • emalię akrylową Tikkurila Everal Aqua Semi Matt [40], która zapewnia półmatowe wykończenie. Posiada łagodny zapach podczas malowania, farba jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne, więc śmiało możemy ją polecić nawet alergikom;
  • emalie alkidowe Tikkurila Everal Semi Gloss [70] lub Tikkurila Everal High Gloss [90] – jeśli jesteście miłośnikami powierzchni z połyskiem.

Do niewielkich pomieszczeń polecamy farby w jasnych odcieniach. Pomalowane na taki kolor meble będą wydawały się lżejsze, a wnętrze - bardziej przestronne.

Farby do malowania mebli

PRZYGOTOWANIE DO MALOWANIA MEBLI.

Jeśli meble są wykonane z drewna (meble drewniane).

Zaczynamy od starannego zeszlifowania powierzchni mebli. Zapewniając gładką powierzchnię malowanego mebla pozwoli farbie na równomierne rozłożenie powłoki do malowania. Drewno przecieramy wzdłuż włókien, aby uniknąć nieestetycznych zadrapań, które trudno później wygładzić.  

Po zeszlifowaniu, przecieramy wilgotną szmatką, aby usunąć powstały pył, a następnie malujemy wałkiem np.: ANZA FELT (WAŁEK PRZEZNACZONY DO MALOWANIA MEBLI I STOLARKI) farbą podkładową Tikkurila Everal Primer.  Po wyschnięciu farby podkładowej, na pomalowanej powierzchni powstaną drobne włókna, dlatego należy ją ponownie przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym, a następnie oczyścić "suchym pędzlem".

Jeśli meble pokryte są okleiną.

Meble pokrytych okleiną nie szlifujemy, lecz jedynie "matowimy" papierem ściernym nałożonym na płaski uchwyt lub możemy użyć papier ścierny na gąbce – wyrówna to docisk podczas szlifowania. Papier powinien mieć wyższą granulację np. 400. Stosować go należy bardzo ostrożnie, ponieważ okleina jest materiałem cienkowarstwowym i łatwo ją uszkodzić. Po zmatowieniu, mebel należy przetrzeć wilgotną szmatką i oczyścić z powstałego pyłu.

Jeśli meble wykonane są z płyty MDF

Najpierw należy je delikatnie przetrzeć papierem ściernym, dzięki czemu zwiększy się przyczepność farby. Tak jak w przypadku drewna i okleiny, powstały pył usuwamy wilgotną szmatką.

MALOWANIE

Malowanie mebli wykonanych z drewna, płyty MDF lub pokrytych okleiną. 
Malowanie mebli kuchennych drewnianych.

W przypadku mebli pokrytych okleiną, w mało widocznym miejscu, warto wykonać test, aby sprawdzić czy farba nie rozpuszcza okleiny. W większości przypadków rozpuszczalnik zawarty w farbie Tikkurila Everal jest na tyle łagodny, że nie prowadzi do takiej sytuacji. 

Sam etap malowania w przypadku mebli z drewna, płyty MDF  i okleiny wygląda tak samo. Zakamarki i trudno dostępne miejsca malujemy za pomocą pędzla, a do większych powierzchni używamy wałka.

Po pomalowaniu całości czekamy, aż farba do malowania mebli wyschnie. W przypadku: Tikkurila Aqua Semi Matt będzie to około 6 godzin, a Tikkurila Everal Matt 10-16 godzin.

Należy pamiętać, aby po pomalowaniu pierwszej warstwy farby, delikatnie przeszlifować powierzchnię drobnoziarnistym papierem ściernym – w ten sposób zostaną usunięte powstające włókna, co wpłynie pozytywnie na wygląd warstwy nawierzchniowej. Po tym szlifowaniu należy usunąć wilgotną szmatką powstały pył, następnie możemy przejść do malowania drugiej, ostatniej warstwy. Po upływie 24 godzin mebel jest w pełni gotowy do użytku.

Malowanie mebli farbami Tikkurila Everal, niezależnie czy są wykonane z drewna, płyty MDF czy okleiny, nie wymaga dodatkowego użycia lakieru.

Specyfikacja:

Farba do mebli cena - dotyczy opakowania: 0,9l


Przed przystąpieniem do malowania emalię dokładnie wymieszać Nakładać 1-2 warstwy wałkiem, pędzlem lub metodą natrysku. W razie konieczności rozcieńczyć wodą w ilości do 5%.

Przygotowanie podłoża:

Nowe powierzchnie drewniane malować zawsze dwukrotnie – traktując pierwszą warstwę jako podkład, podczas malowania elementów na zewnątrz jako podkład stosować VALTTI SUPER GUARD. Powierzchnie metalowe w pomieszczeniach o dużej wilgotności oraz znajdujące się na zewnątrz pomieszczeń zagruntować za pomocą EVERAL CORROSTOP. Powierzchnie wcześniej malowane zmyć za pomocą odpowiednich preparatów usuwających wszelkie zanieczyszczenia ograniczające przyczepność emalii. Całość spłukać dokładnie wodą i pozostawić do wyschnięcia. W razie konieczności wyrównać powierzchnię z pomocą szpachlówki i po wyschnięciu przeszlifować. Twarde i błyszczące podłoże należy zmatowić. W przypadku renowacji starych powłok malarskich należy wykonać wymalowania próbne. Uzyskanie pozytywnego wyniku decyduje o ostatecznym zastosowaniu produktu.

Wszystkie podłoża malowane gruntami EVERAL CORROSTOP oraz impregnatem VALTTI BASE NEW przemalowywać po 24 godzinach od nałożenia ostatniej warstwy. Nakładanie kolejnej warstwy EVERAL AQUA po minimum 6 godzinach. Całkowite utwardzenie powłoki następuje po 2-3 dniach.

Wydajność farb Everal Aqua [40]:

8-10 m²/l przy jednokrotnym malowaniu, w zależności od rodzaju i chłonności podłoża i użytego narzędzia malarskiego.

Produkt rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Został przebadanym pod kątem alergologicznym, bezpiecznym dla alergików i polecanym przez specjalistów PTA. Każdy rekomendowany produkt został przebadany w niezależnych ośrodkach alergologicznych obejmujących niezbędne, podstawowe i uzupełniające badania bezpieczeństwa (np. toksykologiczne, mikrobiologiczne). Badanie produktu obejmuje również analizę dokumentacji dostarczonej przez producenta. Analiza dokumentacji jest wykonywana pod względem formalnym, metodycznym i merytorycznym. 

Podana cena dotyczy farby białej w opakowaniu 0,9 litra

Everal Aqua [40] można barwić w różnych systemach:

  • TVT-Tikkurila,
  • NCS,
  • RAL itp, w sumie ponad 13 tys. odcieni.

Tutaj szukaj kolorów

UWAGA! Kolory widoczne na ekranie monitora zostały wygenerowane elektronicznie. Mogą one różnić się od rzeczywistych kolorów wymalowań, jako że na odbiór koloru mają wpływ takie czynniki jak wykończenie i połysk materiału czy oświetlenie. Przed zakupem i użyciem danej farby prosimy zawsze sprawdzać wybrany kolor w karcie kolorów Tikkurila lub na próbkach kolorów.

Na zamówienie klienta dostępne inne pojemności: 0,450,92,7 litra

TIKKURILA Everal Aqua [40] Baza A

Tagi: farby do mdf everal aqua, eweral, farba kredowa, farby tikkurila kolory, www tikkurila pl, kolory tikkurila, farby tikkurila paleta barw, tikkurila pl, paleta kolorów tikkurila, tikkurila paleta kolorów, tikkurila paleta barw, ceny farb tikkurila, tikkurila do drewna, kolory farb tikkurila, tikkurila farba cena, tikkurila ncs, tikkurila wrocław, farby tikkurila cennik, tikkurila, farba tikkurila paleta kolorów, farby tikkurila wzornik kolorów, wzornik kolorów tikkurila, tikkurila kolory farb, farby tikkurila warszawa, paleta barw tikkurila, tikkurila kolory cena, tikkurila retro, farba tikkurila cena za litr, tikkurila biała, tikkurila kraków, tikkurila impregnat do drewna, tikkurila sklep, tikkurila białystok,  tikkurila farba do drewna, farba do drewna tikkurila, paleta kolorów farb tikkurila, malowanie mebli okleinowanych, farba do mebli, tikkurila everal aqua, farba do mebli cena, tikkurila do mebli, farba do mebli tikkurila cena, farby do mebli, tikkurila do mebli cena, tikkurila farba do mebli cena, tikkurila everal, tikkurila, everal aqua gloss 80, tikkurila everal aqua semi matt, farba do malowania mebli, farba tikkurila do mebli, farba tikkurila do mebli cena, farby do mebli tikkurila kolory, everal aqua, everal farba, farby do mebli tikkurila cena, malowanie mebli, tikkurila everal aqua semi matt [40], tikkurila farby do mebli, farba do malowania mebli, cena, farba do mebli biała połysk, farba do mebli połysk, farba tikkurila do mebli opinie, farby do mebli cena, farby do mebli tikkurila, farby tikkurila do mebli, malowanie, mebli farbami tikkurila, malowanie mebli okleinowych, tikkurila everal aqua gloss 80 opinie, tikkurila everal aqua kolory, tikkurila everal aqua matt, tikkurila everal aqua semi matt 40, biała farba do malowania mebli, everal aqua semi matt, farba akrylowa do mebli, farba alkidowa do mebli, farba alkidowa tikkurila, farba do mebli kolory, farba do mebli tikkurila, farba do mebli z okleiny, farba do mebli z płyty, farba do okleiny, farba everal, farba kredowa tikkurila, farba lateksowa do mebli, farba renowacyjna wysoka ochrona kuchnia & meble, farba srebrna do mebli, farby akrylowe do mebli, farby alkidowe do mebli, farby do mebli drewnianych, farby do mebli drewnianych cena, farby do mebli kuchennych cena, farby do mebli paleta kolorów, farby do mebli sklep online, farby kredowe do drewna, kolory farb do malowania mebli, malowanie mebli cennik, malowanie mebli tikkurila, malowanie mebli z mdf, malowanie mebli z plyty wiórowej, matowa farba do mebli, tikkurila do mebli kolory, tikkurila everal aqua gloss, tikkurila everal aqua gloss 80 cena, tikkurila everal aqua matt 10, tikkurila everal aqua matt 10 cena, tikkurila everal aqua opinie, tikkurila everal aqua semi matt 40 cena, tikkurila everal cena, tikkurila malowanie mebli, tikurilla do mebli, tikurilla everal, akrylowa farba do drewna, alkidowa,  tikkurila everal aqua,biala farba do drewna, biala farba do mebli, biała farba akrylowa do drewna, biała farba do drewna, biała farba do drewna cena, biała farba do mebli, biała farba do mebli cena, biała farba do mebli drewnianych, biała farba do mebli dziecięcych, biała farba do mebli ogrodowych, biała farba do mebli z połyskiem, biała farba z połyskiem do mebli, cena farby do mebli, ceny farb, ceny farb do malowania mebli, czerwona farba do drewna, czy farba chlorokauczukowa nadaje się do drewna, czy można malować meble z okleiny, czy można pomalować meble z płyty, czym pomalować drzwi laminowane, do mebli, dobra farba do mebli, emalia akrylowa do drewna cena, emalia akrylowa tikkurila, emalia do malowania mebli, emalia do mebli, emalia farba, emaliowanie mebli, everal aqua 80, everal aqua semi matt 40, everal aqua semi matt 40 cena, everal tikkurila, farb do mebli, farba, farba akrylowa biała do drewna, farba akrylowa do drewna cena, farba akrylowa do drewna kolory, farba akrylowa do drewna tikkurila, farba akrylowa do futryn, farba akrylowa do mebli biała, farba akrylowa do mebli cena, farba akrylowa do mebli z okleiny, farba akrylowa tikkurila, farba biala do mebli, farba biała akrylowa do drewna, farba biała cena, farba biała do drewna, farba biała do malowania mebli, farba biała do mebli, farba biała matowa do mebli, farba do, farba do drewna biała cena, farba do drewna tikkurila, farba do drzwi drewnianych, farba do drzwi mdf, farba do drzwi z okleiny, farba do malowania, farba do malowania drewna, farba do malowania drzwi, farba do malowania drzwi oklinowanych, farba do malowania mebli biała, farba do malowania mebli drewnianych, farba do malowania mebli dziecięcych, farba do malowania mebli kolory, farba do malowania mebli laminowanych, farba do malowania mebli mdf, farba do malowania mebli tikkurila, farba do malowania mebli z okleiny, farba do malowania mebli z płyty, farba do malowania szafy, farba do mdf, farba do mebli biala, farba do mebli biała, farba do mebli biała cena, farba do mebli biała matowa, farba do mebli drewnianych, farba do mebli kuchennych, farba do mebli kuchennych cena, farba do mebli kuchennych mdf, farba do mebli kuchennych z płyty, farba do mebli laminowanych, farba do mebli mdf, farba do mebli okleina, farba do mebli srebrna, farba do mebli szara, farba do mebli wysoki połysk, farba do mebli z mdf, farba do mebli z okleiny cena, farba do mebli z płyty mdf, farba do metalowych futryn, farba do okleiny mdf, farba do płyt laminowanych, farba do płyty mdf, farba do płyty meblowej, farba do płyty wiórowej, farba do renowacji mebli, farba do szafek, farba do szafek kuchennych, farba emaliowa, farba ftalowa cena, farba ftalowa do mebli, farba kredowa allegro, farba kredowa do drzwi, farba kredowa do mebli, farba kredowa do mebli allegro, farba kredowa do mebli cena, farba lateksowa Kraków cena, farba matowa do mebli, farba meblowa, farba podkładowa do metalu allegro, farba renowacyjna do mebli, farba tikkurila cena, farba tikkurila do drewna opinie, farba tikkurila everal aqua, farba tikkurila Kraków, farba tikurila Kraków, farba wilko do mebli, farba z połyskiem, , farba z połyskiem do mebli, farby akrylowe do drewna ceny, farby cena, farby do drewna tikkurila, farby do drewnianych mebli, farby do malowania drewna, farby do malowania drewna wewnętrz, farby do malowania drzwi, farby do malowania mdf, farby do malowania mebli, farby do malowania mebli cena, farby do malowania mebli drewnianych, farby do malowania mebli dziecięcych, farby do malowania mebli kolory, farby do malowania mebli kuchennych, farby do malowania mebli laminowanych, farby do malowania mebli mdf, farby do malowania mebli z okleiny, farby do malowania mebli z płyty, farby do malowania mebli ze sklejki, farby do malowania na drewnie, farby do mdf, farby do mebli allegro, farby do mebli drewnianych kolory, farby do mebli dziecięcych, farby do mebli kolory, farby do mebli kuchennych, farby do mebli laminowanych, farby do mebli mdf, farby do mebli z okleiny, farby do mebli z płyty, farby do mebli z płyty mdf, farby do mebli ze sklejki, farby do płyt mdf, farby do renowacji mebli, farby do renowacji mebli drewnianych, farby do szafek kuchennych, farby kredowe do malowania mebli, farby kredowe do mebli cena, farby kredowe do mebli ceny, farby tikkurila, farby tikkurila cena, farby tikkurila krakow, farby tikkurila opinie, grunt do mdf, ile kosztuje farba do mebli, impregnat do płyty mdf, jak odnowić meble z mdf, jak pomalować meble na biały połysk, jak pomalować meble okleinowane, jak pomalować meble z okleina, jak pomalować meble z okleiny, jak pomalować meble z płyty, jak pomalować meble z płyty mdf, jak pomalować meble z płyty wiórowej, jak pomalować płytę meblową, jaka farba do malowania mebli, jaka farba do malowania mebli kuchennych, jaki wałek do emalii akrylowej, jaki wałek do malowania mebli, kolory farb do mebli, lakier do malowania mebli, lakier do mebli drewnianych, lakier do mebli kuchennych, lakierowanie mebli drewnianych, lakierowanie mebli kuchennych, lakiery do mebli sklep online, malowane meble kuchenne, malowane mebli farb¹ akrylowa, malowanie drewnianych mebli, malowanie emalią, malowanie futryn cena, malowanie futryn drewnianych, malowanie futryn metalowych, malowanie futryn metalowych cennik, malowanie lamperii cena, malowanie lamperii cennik, malowanie mdf, malowanie mebli cena, malowanie mebli drewnianych, malowanie mebli drewnianych cena, malowanie mebli drewnianych farbą akrylową, malowanie mebli farbą akrylową, malowanie mebli Kraków, malowanie mebli kuchennych, malowanie mebli kuchennych cena, malowanie mebli kuchennych drewnianych, malowanie mebli kuchennych opinie, malowanie mebli kuchennych porady, malowanie mebli kuchennych z okleiny, malowanie mebli kuchennych z płyty mdf, malowanie mebli laminowanych, malowanie mebli mdf, malowanie mebli poznań, malowanie mebli w kuchni, malowanie mebli w okleinie, malowanie mebli z laminatu, malowanie mebli z okleina, malowanie mebli z okleiny, malowanie mebli z plyty, malowanie mebli z płyty, malowanie mebli z płyty laminowanej, malowanie mebli z płyty mdf, malowanie mebli ze sklejki, malowanie natryskowe drewna, malowanie natryskowe mebli, malowanie okleiny, malowanie okleiny meblowej, malowanie okleiny na drzwiach, malowanie okleiny na meblach, malowanie płyt mdf, malowanie płyt meblowych, malowanie płyty mdf, malowanie płyty meblowej, malowanie starych mebli, malowanie stolu, malowanie szafek, malowanie szafek kuchennych, malowanie szafek kuchennych mdf, malowanie szafek kuchennych z mdf, malowanie szafek w kuchni, malowanie szafy, malowaniemebli, meble kuchenne z płyty mdf cena, meble laminowane opinie, meble okleina malowanie, meble z drewna cena, meble z płyty mdf, new bath emalia opinie, odmalowanie szafek, odnawianie mebli, kuchennych z mdf, odnawianie mebli laminowanych, odnawianie mebli z płyty, odnowienie mebli z okleiny, okleina do futryn metalowych, okleina do mebli biała, okleina do mebli biała połysk, okleina na meble cena, renowacja mebli kuchennych z płyty, semimatt, spray do malowania mebli, spray do malowania mebli cena, spray do malowania roweru allegro, srebrna farba akrylowa do drewna, srebrna farba do drewna, srebrna farba do mebli, szara farba do mebli, tikkurila akrylowa, tikkurila aqua, tikkurila aqua everal, tikkurila aqua semi matt, tikkurila cena, tikkurila do drewna biała, tikkurila do drewna cena, tikkurila do malowania mebli, tikkurila everal aqua cena, tikkurila everal aqua gloss [80], tikkurila everal aqua primer cena, tikkurila everal aqua semi matt 40 kolory, tikkurila everal aqua semi matt 40, tikkurila everal aqua semi matt kolory, tikkurila everal matt 10 cena, tikkurila everal matt opinie, tikkurila everal opinie, tikkurila farba, tikkurila farba do mebli, tikkurila farby, tikkurila farby do drewna, tikkurila farby Kraków, tikkurila farby opinie, tikkurila gdzie kupić, tikkurila kolory do drewna, tikkurila kolory farb, tikkurila semi matt, tikkurilla everal aqua, tikurilla farby

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl