Hurtownia farb online. Sklep z farbami. Katalog produktów :
Impregnat do drewna, tikkurila, kolory, farby beckers, do mebli, ceny farb, lakiery, fasadowe, farba przeciwgrzybicza, farba kredowa, tablicowa tikkurila, ftalowa, do sufitu, farby, ncs, kolory, kolorów farb do ścian, farba beckers, farby z mieszalnika.
Polecamy: farby ścienne, lakiery do drewna, lakiery na metal i emalie ogólnego stosowania
Beckers paleta kolorów, otex, impregnat do drewna z woskiem, tikkurila everal aqua, parketti ässä, decor retro, farba antyrefleksyjna, everal aqua, farba ceramiczna, tikkurila optiva ceramic farby z mieszalnika, anza narzędzia malarskie, pędzle.
IMPREGNAT DO DREWNA TIKKURILA VALTTI COLOR NEW 9l
IMPREGNAT DO DREWNA TIKKURILA VALTTI COLOR NEW 9l
219,00 zł
wiaderko 9l
OPTIVA MATT [5] FARBY TIKKURILA. FARBA BIAŁA MAT 9l
OPTIVA MATT [5] FARBY TIKKURILA. FARBA BIAŁA MAT 9l
275,00 zł 265,00 zł
wiaderko 9l
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Sklep z farbami.
Twój Sklep z farbami | Panel
Ekran do projektora sufitowy.
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Farby do malowania ścian wewnętrznych. Farby do ścian zmywalne.

Tikkurila. Znakomitej jakości farby dekoracyjne do ścian oraz farby do drewna i metalu. Zobacz.

Tikkurila inspires you to color your life

Tikkurila. Potęga Kolorów

Co nas wyróżnia? TIKKURILA oraz BECKERS to znakomitej jakości FARBY DO ŚCIAN I SUFITÓW. OFERUJEMY PROFESJONALNE DORADZTWO, A TAKŻE PROMOCYJNE CENY.

Sklep Internetowy producentów farb, lakierów i materiałów dekoracyjnych. Tapet, szablonów, narządzi malarskich farby-online.pl Dystrybutor Tikkurila, Beckers, Jedynka, Anza.

Farby dekoracyjne do malowania wnętrz i elewacji. Tikkurila jest producentem farb do malowania wnętrz i elewacji. Produkuje farby ekologiczne do ścian, Tikkurila w znakomity sposób wspomaga również ochronę drewna jakim jest lakierowanie, malowanie. Dzięki produktom Tikkurila do drewna; jej wieloletniemu doświadczeniu zawdzięczamy znakomite produkty. Dzięki którym zostaje ożywiony koloryt drewna, a ponadto stanowi bezkonkurencyjny czynnik ochronny przed korozją i degradacją biologiczną drewna. Tikkurila - światowy producent farb do malowania wnętrz i elewacji. Oferuje: farby dekoracyjne farby do ścian, drewna oraz farby do metalu.

Tikkurila to wiodąca marka, producent między innymi farb do ścian i sufitów. Używana i zalecana przez specjalistów.

Tikkurila posiada w swojej ofercie produkty o wysokich walorach użytkowych i estetycznych. Charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do podłoża, co sprawia, że są łatwe w aplikacji, wyróżnia je bardzo dobra siła krycia. Pomalowane ściany i sufity uzyskują jednolite wykończenie. 

Tikkurila można barwić w systemach: TVT-Tikkurila, NCS, RAL, itp, w sumie ponad trzynaście tysięcy odcieni.

Zobacz inne kolory

Zobacz inne kolory!

Zamawianie farb w kolorze, który został wybranym przez klienta zapraszam na podstronę

Ile czasu schnie Tikkurila? Czas schnięcia zależy od rodzaju produktu, jego składu i warunków otoczenia. Najważniejsze informacje, dotyczące produktu są w jego karcie technicznej (również na opakowaniu znajdziemy podstawowe informację). Producent opisał, jakie normy spełnia wyrób, jakie ma właściwości oraz w jaki sposób należy przygotować powierzchnię, którą zamierzamy malować. W karcie technicznej powinniśmy znaleźć informacje dotyczących czasu wysychania produktu. Co istotne, nie możemy traktować tych informacji jako wiążących dla danego produktu, a tylko i wyłącznie – dotyczących tego, jednostkowego produktu. Wydłużenie czasu schnięcia powłoki, może wiązać się, ze zbyt wysoką wilgotnością w pomieszczeniu lub na zewnątrz. Jeśli wilgotność względna powietrza przekroczyła podaną w karcie produktu wartość, np. 80%, malowanie jest niewskazane. Warunki wpływają nie tylko na czas schnięcia powłoki, ale również jej właściwości, parametry wytrzymałościowe czy walory dekoracyjne. W przypadku zbyt wysokiej wilgotności, może dojść do przebarwień. Malowanie w zbyt upalny dzień, lub celowe podwyższanie temperatury w pomieszczeniu – spowoduje zbyt szybkie wysychanie, co również, może zmienić właściwości powłoki.

Malowanie ścian

Malowanie ścian - porady
Wybierz produkt

Malowanie ścian powinno rozpocząć się od wyboru produktu według określonych kryteriów – stopnia połysku i wielkości powierzchni, którą chcemy zamalować. Kolory ścian matowych dają poczucie uspokojenia i wewnętrznej harmonii, zaś kolory ścian błyszczących nadają pomieszczeniom dynamikę, bowiem kolory lśnią i połyskują.

Do malowania ścian proponujemy następujące produkty:

  • matowe - Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt [3], Tikkurila Optiva Matt [5], Tikkurila Feelings Interior Paint
  • satynowe - Tikkurila Optiva Satin Matt [7], Tikkurila Joker
  • półmatowe - Tikkurila Optiva Semi Matt [20], Tikkurila Luja Semi Matt

Przed malowaniem
Malowanie ścian to długotrwały proces, dlatego warto starannie się do niego przygotować. Zanim rozpoczniesz malowanie ścian, warto przeczytać zalecenia znajdujące się w karcie technicznej lub na opakowaniu produktu.

Zabezpiecz wszystkie powierzchnie niemalowane przed zachlapaniem. Niektóre farby mogą trwale uszkodzić malowane elementy.

Sprawdź, czy powierzchnia przeznaczona do malowania jest czysta i bez uszkodzeń. Wszelkie zabrudzenia będą wpływać negatywnie na przyczepność farby do podłoża. Każdą ścianę przed malowaniem należy odkurzyć, umyć oraz uzupełnić ubytki jeśli takowe występują i następnie całą powierzchnię zagruntować.

Gruntowanie przy użyciu odpowiedniego produktu pozwoli oszczędzić czas i pieniądze. Ponadto prawidłowo zagruntowana powierzchnia o wiele lepiej "przyjmuje" farbę, co w efekcie gwarantuje lepszą i dłuższą eksploatację.

Warto pamiętać, że kolor farby podkładowej powinien być zbliżony pod względem nasycenia barwy do farby nawierzchniowej. Ten zabieg pozwala nam na uzyskanie koloru na ścianie już podczas malowania farbą gruntującą. Zmniejszamy w ten sposób krotność malowania i, co za tym idzie, malujemy ekonomicznie.

Podczas malowania

Prace związane z malowaniem ścian należy rozpocząć od dokładnego wymieszania produktów.
Optymalna temperatura do malowania wnętrz wynosi 5 - 25 °C.
Wilgotno˜ść względna w pomieszczeniu nie powinna przekraczać 80%.
W pierwszej kolejności należy pomalować sufit. Malowanie ścian powinno być przeprowadzone w drugiej kolejności. Rozpoczynamy od malowania wzdłuż narożników, listew i przewodów. Następnie przechodzimy do małych powierzchni, a większe zostawiamy na koniec. Farbę nanosimy spokojnymi pociągnięciami waˆłka w górę, a następnie w dółˆ. Powierzchnię malujemy kilkakrotnie w różnych kierunkach. W czasie malowania połowa wałˆka powinna pokrywać pomalowaną wcześniej powłokę.
Jeżeli w pokoju panuje niska wilgotność i/lub wysoka temperatura, malowanie ścian za pomocą farb wodorozcieńczalnych może sprawiać trudności . Mogą one zbyt szybko wysychać podczas malowania co może spowodować efekt smużenia.
Dopuszcza się delikatne rozcieńczenie farby zgodne z zaleceniami zawartymi w karcie technicznej, które pomoże nam w malowaniu podczas nakładania pierwszej warstwy w niekorzystnych warunkach (niska wilgotność, wysoka temperatura).
Za wysoka wilgotność w pomieszczeniu może wydłużyć czas schnięcia produktów do niebezpiecznego poziomu, co w efekcie może dać np. przebarwienia lub różnicę w połysku.
Malując kolejne fragmenty powierzchni ścian, łączmy je zgodnie z zasadą "mokro na mokro". W celu ujednolicenia powierzchni i eliminacji smug pomalowany fragment wygładźmy delikatnymi ruchami wałka. Żeby zastosować się do tej zasady duże powierzchnie malujmy w min. 2 osoby (w pojedynkę nie jesteśmy w stanie tego zrobić).
Jeżeli malowanie ścian ma być kontynuowane następnego dnia, należy wałek lub pędzel włożyć do plastikowej torebki i szczelnie ją zamknąć.

Po malowaniu

Bezpośrednio po malowaniu ścian należy usunąć maskującą taśmę malarską.

Następnie, warto zapewnić odpowiednią wentylację w pokoju i wietrzyć pomieszczenie do zaniku zapachu.
Farba powinna dobrze wyschnąć. Niewystarczajace jest wyschnięcie tylko warstwy zewnętrznej farby. W zależności od produktu i grubości powłoki schnięcie (pełne utwardzenie) może trwać od kilku dni do nawet czterech tygodni. Malowanie ścian zatem jest procesem o wiele krótszym, aniżeli wysychanie i doprowadzanie pomieszczenia do stanu użytkowania.

Jeżeli pozostanie niewielka ilość farby lub lakieru, puszkę trzeba dokładnie zamknąć i odwrócić do góry dnem, aby ją uszczelnić.

Otwarty lub barwiony produkt nie może być długo przechowywany.

Płynnych pozostałości nie wylewać do kanalizacji. Należy je przekazać firmom specjalistycznym, posiadającym stosowne zezwolenie w celu utylizacji. Puste opakowania należy oddać do odzysku.

Informacje o firmach zajmujących się utylizacją opakowań w danym regionie można znaleźć w lokalnym Starostwie Powiatowym lub Urzędzie Gminy. Z reguły w każdym mieście działa kilka takich punktów odpowiedzialnych za zbiórkę materiałów przeznaczonych do utylizacji.

Tikkurila sklep internetowy. Kupuj farby do malowania ścian i sufitów w sklepie farby-online.pl


Tagi: tikkurila, dekoracja mieszkania w bloku, dekoracja mieszkania, tikkurila paleta kolorów, tikkurila farby, tikkurila kolory, tikkurila cennik, tikkurila cena, tikkurila ceny, tikkurila dębica, tikkurila.pl, tikkurila opinie, tikkurila polska, tikkurila do drewna, tikkurila gdańsk, tikkurila valtti wood oil, tikkurila anti reflex white, tikkurila aranżacje, tikkurila anti reflex, tikkurila antyrefleks cena, tikkurila anza wałek, tikkurila atesty certyfikaty, tikkurila aero, tikkurila aero cena, tikkurila anti reflex mat, tikkurila anti reflex opinie, tikkurila akrylowa, tikkurila atest higieniczny, tikkurila biała cena, tikkurila biała opinie, tikkurila białystok, tikkurila bydgoszcz, tikkurila betolux, tikkurila betolux cena, tikkurila beton, tikkurila bartycka, tikkurila betolux biała podłoga blog, tikkurila bielsko, tikkurila betolux na biało, tikkurila częstochowa, tikkurila chorzów, tikkurila do mebli, tikkurila decor retro, tikkurila decor retro 20 kg, tikkurila do łazienki, tikkurila duet, tikkurila do metalu, tikkurila duett, tikkurila decor srebrna, tikkurila everal aqua semi matt, tikkurila everal, tikkurila everal aqua semi matt 40, tikkurila everal matt cena, tikkurila everal matt 10, tikkurila everal aqua semi matt 40 cena, tikkurila everal high gloss 90 cena, tikkurila everal matt, tikkurila everal semi matt, tikkurila everal semi matt 30 cena, tikkurila everal high gloss 90 opinie, tikkurila farba, tikkurila farba tablicowa, tikkurila farba cena, tikkurila farby opinie, tikkurila farba do kuchni ceny, tikkurila feelings interior paint, tikkurila farba do glazury, tikkurila farba do drewna, tikkurila farby kolory, tikkurila farba do płytek, tikkurila farba epoksydowa, tikkurila g488, tikkurila gdynia, tikkurila g499, tikkurila gliwice, tikkurila gotowe kolory, tikkurila gdańsk wrzeszcz, tikkurila g484, tikkurila gdzie kupić, tikkurila gdańsk kołobrzeska, tikkurila g482, tikkurila g481, tikkurila h499, tikkurila h454, tikkurila h488, tikkurila h485, tikkurila h499 cena, tikkurila h482, tikkurila h406, tikkurila h360, tikkurila h449, tikkurila h384, tikkurila hardener 5600 cena, tikkurila impregnat do drewna, tikkurila impregnat, tikkurila impregnaty, tikkurila ice rose, tikkurila impregnat kolory, tikkurila impregnat do drewna cena, tikkurila iława, tikkurila interior feelings white, tikkurila joker, tikkurila j499, tikkurila j455, tikkurila j499 cena, tikkurila j486, tikkurila j499 kup, tikkurila jako tynk na ścianę, tikkurila kraków, tikkurila katowice, tikkurila kontakt, tikkurila k499, tikkurila karta charakterystyki, tikkurila lateksowa, tikkurila luja semi matt, tikkurila luja semi matt cena, tikkurila l445, tikkurila luja opinie, tikkurila luja matt, tikkurila lublin, tikkurila luja, tikkurila litu cena, tikkurila lakier do parkietu, tikkurila luja farba, tikkurila magnetic, tikkurila makor tix cena, tikkurila mielec, tikkurila malbork, tikkurila m335, tikkurila mikołów, tikkurila magnetic cena, tikkurila mosaic, tikkurila miętowa, tikkurila makor tix, tikkurila m342, tikkurila mieszalnik, tikkurila ncs, tikkurila nostalgia floor, tikkurila na zewnątrz opinie, tikkurila n314, tikkurila nostalgia, tikkurila novasil, tikkurila novasil cena, tikkurila nanoclear, tikkurila nostalgia floor oil opinie, tikkurila novasil szczecin, tikkurila n499, tikkurila nostalgia wood wax, tikkurila optiva, tikkurila optiva 5, tikkurila optiva white, tikkurila otex, tikkurila optiva 7, tikkurila otex adhesion primer, tikkurila odcienie bieli, tikkurila olsztyn, tikkurila optiva primer, tikkurila opaque, tikkurila optiva colour, tikkurila pure white, tikkurila prestomax, tikkurila puławska, tikkurila pigmenty, tikkurila rybnik, tikkurila radom, tikkurila rzeszów, tikkurila retro, tikkurila rumia, tikkurila ral, tikkurila raisin, tikkurila ral 9010, tikkurila rodzaje farb, tikkurila super white opinie, tikkurila szczecin, tikkurila super white cena, tikkurila symphony, tikkurila sklep warszawa, tikkurila symphony cena, tikkurila śrem, tikkurila suprabilit, tikkurila sklep firmowy dębica, tikkurila tablicowa cena, tikkurila tapety, tikkurila tychy, tikkurila toruń, tikkurila taika, tikkurila tynk dekoracyjny retro, tikkurila tczew, tikkurila taika pearl glaze, tikkurila tablicowa, tikkurila taika pearl paint, tikkurila tynk strukturalny, tikkurila taika pearl paint cena, tikkurila única super lacquer, tikkurila única super lacquer cena, tikkurila valtti color extra, tikkurila valtti, tikkurila valtti opaque cena, tikkurila valtti guard, tikkurila valtti complete cena, tikkurila vallti, tikkurila valtti expert, tikkurila valtti complete, tikkurila valtti opaque, tikkurila valtti wood oil cena, tikkurila v465, tikkurila wrocław, tikkurila warszawa, tikkurila wosk, tikkurila wydajność, tikkurila x442 spa, tikkurila x480, tikkurila y500, tikkurila y484, tikkurila y481, tikkurila y342, tikkurila y483, tikkurila zielona góra, tikkurila złota farba, tikkurila z mieszalnika, tikkurila zielona mat, tikkurila złotników, tikkurila z serii feelings - extra durable, tikkurila 2 5l, tikkurila 296, tikkurila 2689, tikkurila 487, tikkurila 5l, tikkurila 5060, tikkurila 5050, tikkurila 5 l cennik, wzorniki com farb, tikurila, ikkurila, tikkurilan, tikkurrila, tikurrila, tikurrilafarba, tiqurila, tkkurila, tokkurila, trikkurila, tukkurila, tikkurila pl

TIKKURILA VALTTI WOOD OIL 0,9l | BAZA EC TIKKURILA VALTTI WOOD OIL 0,9l | BAZA EC
Producent: Tikkurila
Cena: 59,90 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
pojemnik 0,9l
zobacz więcej
TIKKURILA VALTTI WOOD OIL 2,7l | BAZA EC TIKKURILA VALTTI WOOD OIL 2,7l | BAZA EC
Producent: Tikkurila
Cena: 123,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
opakowanie 2,7l
zobacz więcej
Optiva White off-white | Tikkurila Optiva White off-white | Tikkurila
Producent: Tikkurila
Cena: 36,50 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
TIKKURILA OPTIVA CERAMIC SUPER MATT [3] | FARBA CERAMICZNA 2,7l TIKKURILA OPTIVA CERAMIC SUPER MATT [3] | FARBA CERAMICZNA 2,7l
Producent: Tikkurila
Cena: 117,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
opakowanie 2,7l
zobacz więcej
Farba TIKKURILA ANTI-REFLEX WHITE [2] ANTYREFLEKSYJNA  DO SUFITÓW 10l Farba TIKKURILA ANTI-REFLEX WHITE [2] ANTYREFLEKSYJNA DO SUFITÓW 10l
Producent: Tikkurila
Cena: 170,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
opakowanie 10l
zobacz więcej
FARBA TIKKURILA OTEX ADHESION PRIMER gruntująca | 0,9l FARBA TIKKURILA OTEX ADHESION PRIMER gruntująca | 0,9l
Producent: Tikkurila
Cena: 59,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
pojemnik 0,9l
zobacz więcej
Farby do łazienki TIKKURILA LUJA MATT 7 | 9l Farby do łazienki TIKKURILA LUJA MATT 7 | 9l
Producent: Tikkurila
Cena: 429,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
wiaderko 9l
zobacz więcej
  • nowość
IMPREGNAT DO DREWNA TIKKURILA VALTTI COLOR NEW 9l IMPREGNAT DO DREWNA TIKKURILA VALTTI COLOR NEW 9l
Producent: Tikkurila
Cena: 219,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
wiaderko 9l
zobacz więcej
Impregnat do ochrony drewna VALTTI SUPER GUARD 10l TIKKURILA Impregnat do ochrony drewna VALTTI SUPER GUARD 10l TIKKURILA
Producent: Tikkurila
Cena: 243,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
opakowanie 10l
zobacz więcej
IMPREGNAT DREWNA TIKKURILA VALTTI SUPER GUARD 5l IMPREGNAT DREWNA TIKKURILA VALTTI SUPER GUARD 5l
Producent: Tikkurila
Cena: 129,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
OPTIVA MATT [5] FARBY TIKKURILA. FARBA BIAŁA MAT 9l OPTIVA MATT [5] FARBY TIKKURILA. FARBA BIAŁA MAT 9l
Producent: Tikkurila
Cena: 265,00 zł 275,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
wiaderko 9l
zobacz więcej
  • promocja
Produkt Barwiony Farba TIKKURILA H499 FEELINGS INTERIOR PAINT | 0,9l Produkt Barwiony Farba TIKKURILA H499 FEELINGS INTERIOR PAINT | 0,9l
Producent: Tikkurila
Cena: 67,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
pojemnik 0,9l
zobacz więcej
Tikkurila Everal Semi Gloss 70 Tikkurila Everal Semi Gloss 70
Producent: Tikkurila
Cena: 93,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
opakowanie 2,7l
zobacz więcej
TIKKURILA FINNGARD NOVASIL 9l FARBA FASADOWA TIKKURILA FINNGARD NOVASIL 9l FARBA FASADOWA
Producent: Tikkurila
Cena: 215,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
wiaderko 9l
zobacz więcej
TIKKURILA OPTIVA SEMI MATT [20] PÓŁMAT 2,7 TIKKURILA OPTIVA SEMI MATT [20] PÓŁMAT 2,7
Producent: Tikkurila
Cena: 99,90 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
opakowanie 2,7l
zobacz więcej
Tikkurila Optiva Semi Matt 20 Tikkurila Optiva Semi Matt 20
Producent: Tikkurila
Cena: 36,90 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
pojemnik 0,9l
zobacz więcej
TIKKURILA SUPER WHITE | LATEKSOWA FARBA DO ŚCIAN I SUFITÓW BIAŁA 10l TIKKURILA SUPER WHITE | LATEKSOWA FARBA DO ŚCIAN I SUFITÓW BIAŁA 10l
Producent: Tikkurila
Cena: 95,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
opakowanie 10l
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl